Tanítás - tanulás

Iskolánkban az oktatás nevelés fontos része a diákok saját kezdeményezése, felfedező kedve, a világra való nyitottságuk növelése. 

Bemutatkozik a nyelvi előkészítő osztályunk

Informatika a Piárban

A matematika és informatika munkaközösség összeállítása (2021)

Gimnáziumunkban fontosnak tartjuk a természettudományos nevelést, melyben a fizika is kiemelt szerepet kap. Diákjainknak 7-8. osztályban csoportbontásban van lehetősége sok fizikai jelenséget közelről megtapasztalni, tanulói kísérletek és mérések során. 9. osztálytól, aki kedvet érez, elmélyültebb tudás megszerzésére ösztönözzük az alapórán túl még heti két órában a Fizika++ tantárgy keretein belül, melyet később a fakultáción lehet folytatni. (Tobisch Adrienn tanárnő)

Kémiai kísérletek

Tanulói kísérlet - a tiszta oxigén égése

Tanulói kísérlet - puskapor készítése és meggyújtása

Tanulói kísérlet - "Elefántfogkrém"

Tanulói kísérlet - vöröskáposztalé indikátor

Fizikai kísérletek és robotika

A TTk show (Természettudományos Kísérletező Show) néhány éves múltra tekint vissza iskolánkban. A verseny eredeti formájában két fős csoportokban volt lehetőség nevezni a versenyre, melynek napján az iskola aulájában kellett bemutatni a saját vagy az interneten látott kísérleteket. A tavalyi évben ez a verseny az online térbe került át és a nevezőknek egy pár perces videóban kellett bemutatnia az általuk választott jelenséget, kísérletet. Az alábbi videók a tavalyi győztes alkotások. Jó szórakozást hozzájuk!

Tanulói kísérlet - TTK show - Molnár Sára 3 kísérlete

Tanulói kísérlet - TTK show - Szarka Máté János - egyensúly

Tanulói kísérlet - TTK show - Koós Gábor & Laczó Levente - robotika 

A fizika érdekes. Kísérletező kedvű diákokat, tanárokat láthattok a kisfilmben. 

Zöld iskola projekt

Zöld iskola - Komposzt-projekt a diákok saját kezdeményezésére és megvalósításával 2018-ban. Köszönjük Sipos Boglárkának és Téglás Kamillának. Hogyan is született meg az ötlet? Erről szól a kisfilm.

Média++

"A Média++ iskolánk 9-10. évfolyamos diákjainak lett meghirdetve. Jelenleg a csoport a 10. évfolyamon működik 18 résztvevővel. Célunk, hogy a rendelkezésünkre álló heti duplaórában minél jobban elmélyüljünk a filmek és a média világában, lehetőségeinkhez mérten gyakorlati eszközökkel is modellezzük a kortárs média működését. A képzés során megismerkedünk a fotózás és a filmkészítés formanyelvével, írunk storyboardot, újságcikket, modellezünk interjúhelyzeteket, de az adaptációelmélet során a játékkészítés elméletében is megpróbáltunk elmerülni (nem informatikusként vagy programozóként, inkább felhasználóként).
 

A diákok idei alkotása (HAMAROSAN). Tanáruk: Wágner Ádám

Oktatási kisfilmek

Tanáraink a 2020-as digitális oktatás időszakában készítették ezeket a videófelvételeket. Azokat az oktatási területeket mutatjuk be, amely a diákok tudományterületi orientációját segítik.  A 9-10. osztályokban az ún. ++ képzéseink keretében már megkezdjük a specializációkat a szabadon választható órarendi sávban.

       Informatika

 

 Fizika

 Biológia

A biológia ++ keretében készült egy diákunk kutatása nyomán ez a videó, amiben kutyájának és macskájának tanulási képességét vizsgálta. 

 Matematika

 

Humán kultúra (3 az 1-ben)

Zenei modul (félévente 6 óra)

 

Vizuális modul (félévente 6 óra)

 

Irodalmi modul (félévente 6 óra)

 

Tanulásmódszertan

 Vissza a Videók lapra >>>

Naptár
Aktuális | Következő események
Naptár Hírek Blog Galéria

Design: Unicial Program: Florka

Támogatók: logo logo logo logo logo logo
logo logo logo